title

BLOG

 

2 czerwca – koncert pożegnalny w Arlekinie

03 Cze 2017, by harnam in AKTUALNOŚCI, dorośli, dzieci, koncerty, młodzież

W piątek 2 czerwca na gościnnej scenie Teatru Lalek Arlekin odbył się koncert z okazji podsumowania sezonu artystycznego 2016/2017.

Przy widowni wypełnionej do ostatniego miejsca prezentowały się dziewczynki i chłopcy z grupy III, grupa młodzieżowa i reprezentacyjna Zespołu Tańca Ludowego HARNAM. Widzowie mogli zobaczyć : obrazek sieradzki, tańce łęczyckie w trepach, duet taneczny „Po zielonej łączce Kasia gąski gna”, zabawę na Kurpiach, tańce i przyśpiewki od Nowego Sącza, a także polkę w wykonaniu najmłodszych i polkę łódzką.

W trakcie koncertu p. dyr. Waldemar Wolański pożegnał się z Zespołem po 9 latach współpracy. Głos zabrała również Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi p.Dagmara Śmigielska. Kierujące Harnamem: Joanna Formańska i Joanna Wolańska przekazały symbolicznie element stroju ludowego pani Dyrektor Poleskiego Ośrodka Sztuki Aleksandrze Podębskiej, która od 1 lipca 2017 r. sprawować będzie pieczę nad Zespołem.
Koncert został przygotowany przez: Joannę Wolańską, Adriannę Bielak i Agatę Kawełczyk przy współpracy kapeli Zespołu. Kolejne koncerty w wykonaniu dzieci odbędą się 19 i 21 czerwca br. na harnamowskiej scenie.
Serdecznie zapraszamy!