title
 

KADRA

Łukasz Skonieczny

kierownik zespołu

Maria Kuśnierz

choreograf, konsultant merytoryczny

Choreograf, pedagog, teoretyk tańca, mgr sztuki w specjalności pedagogika baletu. Z tańcem związana od dzieciństwa, to jej pasja i wykonywany zawód.

W latach 1980 – 90 tancerka dziecięcego ,a następnie Reprezentacyjnego Zespołu Tańca Ludowego „Harnam” w Łodzi. W latach 1993 – 97 odbyła studia magisterskie w specjalności „pedagogika baletu” w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a w roku 2003 Podyplomowe Studia Teorii Tańca.

Więcej –>

 

 

Krystyna Urbaniak

pedagog tańca klasycznego i ludowego

Swoją pasję i zamiłowanie do tańca rozwijała od dziesiątego roku życia. Po dziewięciu latach nauki otrzymała dyplom tancerza w Poznańskiej Szkole Baletowej przy ulicy Gołębiej 8. Sceniczną karierę zawodową rozpoczęła w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca MAZOWSZE. Poznawanie świata i nowych ludzi było spełnieniem jej marzeń. Sztuka ludowa, piękne stroje i choreograficzne perełki zachwycały przedstawicieli Polonii w świecie i miłośników polskiej kultury.

Więcej –>

 

Elżbieta Niezgodzka

pedagog tańca klasycznego i ludowego

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Łodzi im. F. Parnella.

Szkoliła się w technikach tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego, historycznego, partnerowania, modern i jazz oraz w zakresie wiedzy o tańcu.

Jako solistka tańczyła pierwszoplanowe partie baletowe w licznych spektaklach operetkowych na scenach polskich i zagranicznych.

Więcej –>

 

Monika Pacyna

nauczyciel rytmiki

 

Dorota Kuźnicka

nauczyciel śpiewu

Od dziecka związana z muzyką. Swoją przygodę z folklorem zaczęła w Zespole Pieśni i Tańca przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Lucieniu. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie w klasie fortepianu. Magister sztuki na specjalności rytmika, a obecnie studentka choreografii na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Wokalnie kształciła się poprzez działalność w chórach oraz na kursach z emisji głosu. Prowadzi wiele różnych zajęć z dziećmi począwszy od nauki fortepianu, poprzez śpiew, taniec i rytmikę.

Jan Skonieczny

akompaniator

Sylwia Karpińska–Majchrzak

kierownik kapeli

Urodzona w 1987 roku w Łodzi. Naukę gry na klarnecie rozpoczęła w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi, w klasie klarnetu mgr Przemysława Kędzi (2002-2006). Aktywnie uczestniczyła w życiu artystycznym szkoły prowadząc działalność koncertową jako solista i kameralista występując w Polsce i za granicą. Naukę swą kontynuowała pod okiem mgr Ryszarda Ryczla w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, gdzie prężnie działała w kierunku kameralistyki. W roku 2012 zdobyła tytuł magistra sztuki z oceną bardzo dobry z wyróżnieniem.
Laureatka licznych konkursów o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim
i regionalnym.

Więcej –>