title
 

08 marca – Spektakl A kiedy ja wyjdę, zaśpie….

24 Lut 2015, by harnam in AKTUALNOŚCI

To już kolejna- trzecia odsłona wspólnego projektu Grupy OFF Harnam i Miejskiego Darcia Pierza. Tym razem będzie nas można obejrzeć na głównej scenie w świeżo odremontowanej siedzibie Teatru Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi.

Spektakl „A kiedy ja wyjdę, zaśpiewam po rosie…” to połączenie polskich pieśni tradycyjnych wykonywanych na żywo, z warstwą choreograficzną oscylującą między tańcem współczesnym, tańcem ludowym i teatralną inscenizacją. Projekt ten jest wynikiem spotkania Grupy Off Harnam i Miejskiego Darcia Pierza – których działania wypływają z zainteresowania kulturą ludową. MDP jednak kultywuje tradycję, śpiewając pieśni a capella w niezmienionej formie, natomiast Grupa Off Harnam w swoich choreografiach się nią inspiruje. Dzięki temu powstał spektakl, który sięga głęboko do korzeni, ale pozwala rozwinąć się temu, co współczesne w nowej, zaskakującej formie.

choreografia: Joanna Wolańska
koncepcja muzyczna: Agata Butwiłowska, Dariusz Trzciński, Karolina Zajdel
scenografia: Helena Miłość

Grupa OFF Harnam działa w strukturach Zespołu Tańca Ludowego Harnam od 2008 i jest alternatywą dla jego tradycyjnego, stricte ludowego profilu. Pole działania grupy jest bardzo szerokie: obejmuje m.in. taniec jazzowy, taniec współczesny a także różnorodne formy taneczno-teatralne i performatywne, jednak w większości projektów grupa inspiruje się polskim folklorem, sięgając zarówno do tańców ludowych jak i ludowych obrzędów, legend i baśni.

Miejskie Darcie Pierza to grupa osób pochodzących z różnych środowisk, ale połączonych zamiłowaniem do śpiewu tradycyjnego. Pragnie przyczynić się do odrodzenia i spopularyzowania tej tradycji, ucząc się i wykonując pieśni zaczerpnięte ze słowiańskiej kultury ludowej. Grupa dąży do tego, by śpiew, a zwłaszcza ten szczery, śpiewany otwartym, pełnym głosem, na stałe zagościł w łódzkiej przestrzeni. Spotkania MDP nawiązują do tradycji darcia pierza na wsiach, będących okazją do bycia razem, do dialogu, przekazywania sobie mądrości pokoleniowych oraz plotek również poprzez pieśni.

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi
ul. 1 Maja 2
godz. 19:00
cena biletu 18zł
Bilety do nabycia w Teatrze Lalek Arlekin, a także drogą elektroniczną
http://www.teatrarlekin.pl/repertuar/bilety-online
rezerwacje biletów: +48 42 632 58 99 biletyrezerwacja@teatrarlekin.pl