title

Elżbieta Niezgodzka

 

Elżbieta Niezgodzka

pedagog tańca klasycznego i ludowego

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Łodzi im. F. Parnella.

Szkoliła się w technikach tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego, historycznego, partnerowania, modern i jazz oraz w zakresie wiedzy o tańcu.

Jako solistka tańczyła pierwszoplanowe partie baletowe w licznych spektaklach operetkowych na scenach polskich i zagranicznych. Występowała w prestiżowych salach, m.in. w Filharmonii Berlińskiej, ICC – Centrum Kultury w Berlinie, Koningin Elisabethzaal w Antwerpii, w Monachium, Hanowerze, Kiel i w wielu innych miastach zagranicą. Partie solowe tańczyła m.in. w „Baronie Cygańskim”, „Zemście Nietoperza”, „Gali Strauss”, „Kopciuszku”, „Wiktorii i jej Huzar”. W swojej karierze występowała również w spektaklach musicalowych, takich jak: „Cats”, Jesus Christ Superstar”, „Evita”.

Występy stały się częścią jej życia, długoletnia praca w teatrze pozwoliła nabrać doświadczenia w dziedzinie tańca, wytrwałości, jak również konsekwencji w działaniu. Liczne tournée nauczyły organizacji pracy i samodyscypliny.

Otwarta na innowacje, nieustannie stara się rozwijać umiejętności w różnych technikach tańca szkoląc się w warsztatach tanecznych prowadzonych przez międzynarodowej klasy pedagogów (m.in. na corocznych edycjach Warsztatów Tańca w Kielcach i w Poznaniu).

W 2011r. otrzymała podziękowanie od Prezydenta Miasta Łodzi za pasję, pracę                                                i zaangażowanie włożone w działalność na rzecz Teatru Muzycznego oraz za budowanie pozytywnego wizerunku życia artystycznego dla miasta.

Obecnie jest pedagogiem tańca w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Łodzi.